SPORT // 33./34. týden

17. srpna 2015 v 22:28 | Helča |  Novinky ze světa sportu
Vítejte u mého prvního sportovního zpravodaje. Zde Vám shrnu co se událo minulý týden a na co se můžete těšit v následujících sedmi dnech.


Hokej


Memoriál Ivana Hlinky (pro hráče do 18 let) v Břeclavi a Bratislavě ovládlo mužstvo z Kanady, Češi skončili šestí, Slováci osmí. Nejlepším brankářem byl Rus Vladislav Sukhachev z klubu Traktor Chelyabinsk s úspěšností zásahů 96,43%. Mezi hráči v poli byl nejlepší 16-ti letý, ne příliš vysoký Kailer Yamamoto, normálně hrající za Spokane Chiefs ve WHL, který dal ve čtyřech zápasech 4 góly a na 3 přihrál. Z Čechů byl dle statistik lepším brankářem Adam Brízgala, a nejvíce kanadských bodů nasbíral Marek Zachar, u Slováků to byli v pořadí brankář, hráč, Jan Kožiak a Martin Bodák.

Florbal

Soutěž funguje tak, že týmy jsou rozděleny do základních skupin po čtyřech nebo pěti týmech. Do play off postupují po základní skupině všechny týmy. Pořadí po základní skupině rozhoduje o soupeři v play off, které pokračuje vyřazovacím způsobem.
A tohle jsou vítězové jednotlivých kategorií:
Junioři (rok narození 1996 a mladší) - Technology Florbal MB (CZE)
Muži Elita (vybraná družstva z elitních evropských souzětí) - Pixbo Wallenstam IBK (SWE)
Muži Open - Tatran Střešovice (CZE)
Muži Pro (týmy z nejvyšších tří úrovní soutěží ČR, Finska, Švédska a Švýcarska a družstva z elitních soutěží ostatních zemí) - Sokol Pardubice (CZE)
Ženy Elita - SB Pro (FIN)
Ženy Open - Hagfors IF Ungdom (SWE)

Cyklistika

1. etapa - Týmová časovka v Uničově (20,4 km), 1. Etixx - Quick Step, 2. Bora - Argon 18 (+ 10.3) , 3. CCC (+ 22,4)
2. etapa - Olomouc - Uničov (178 km), 1. Fernando Gaviria (EQS, 4:31:42), 2. Paweł Franczak (AJT), 3. Daniel Schorn (BOA)
3. etapa - Mohelnice - Štenberk (199 km), 1. Leopold König (Team ČR, 4:55:47), 2. Karel Hník (Team ČR, +31, 3), 3. Jan Bárta (BOA)
4. etapa - Olomouc - Dolany (144,9 km), 1. Zdeněk Štybar (EQS, 3:30:07), 2. Gregor Mühlberger (BOA), 3. Stefan Schumacher (CCC)

KONEČNÉ POŘADÍ:
1. Vakoč 13:22:00
2. Bárta +5
3. Štybar +30, 4
-----------------------------------------
Tento závod po zemích Beneluxu vyhrál (stejně jako vloni) Belgičan Tim Wellens (LTS) o 59 vteřin před krajanem Gregem Van Avermaetem (BMC), 3. byl Nizozemec Wilco Kelderman (TLJ) s odstupem minuty 17. Bodovačku vyhrál Němec André Greipel (LTS)

V celém článku se dozvíte, na co se těšit v tomto týdnu!
V sobotu 22.8. startují dvě události, které byste si rozhodně neměli nechat ujít


1. Vuelta a España 2015 (cyklistika) - ZDE je oficiální web, kde můžete najít bližší informace. Začíná se, jak už jsem zmínila 22.8. a to týmovou časovkou.


2. Mistrovství světa v atletice - Peking - myslím, že tady není třeba zdůrazňovat o co se jedná, oficiální web ZDE


Chcete se podělit o nějaké Vaše sportovní zážitky nebo postřehy? Sdílejte je v komentáři ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama