Rychlostní kanoistika, moderní pětiboj

27. srpna 2015 v 7:56 | Helča |  Novinky ze světa sportu
Jelikož ještě neskončila ani jedna z velkých akcí o kterých chci psát (MS v atletice !MIMOCHODEM!!! ZUZANA HEJNOVÁ PRÁVĚ VYHRÁLA BĚH NA 400M PŘEKÁŽEK!!! a Vuelta - to budou zvlášť články), řeknu Vám o úspěších Čechů na..

MS v rychlostní kanoistice - Milán

Tam dosáhla naše výprava na 3 medaile - Martin Fuksa si vedl nejlépe a dovezl stříbro z C1 na 1000m, kde zaostal jen těsně za Němcem Brendelem a stal se i mistrem světa v kategorii C1 na neolympijské trati 500m. Na stříbro dosáhl i Josef Dostál, který byl naopak rád, jelikož tak jak byl Fuksa těsně za Brendelem, tak byl v kategorii K1 na 1000m těsně za Dostálem 3. Portugalec Piment. A aby měla naše výprava kompletní sbírku medailí, bronz získal čtyřkajak ve složení: Havel, Trefil, Dostál, Štěrba na trati K4 1000m. Kromě meadilistů si vedla dobře také například dvojice Špicar, Zavřel, kteří v kategorii K2, závodě na 1000m skončili 4 ve finále B, ve stejné kategorii v závodě na 200m finišovali na 5. místě finále B Šváb a Slepica, ve finále C kategorie C1 na 200m vybojoval 5.místo Palma. Další výsledky:

ME v moderním pětiboji - Bath

V soutěži mužů skončil nejlépe David Svoboda, který získal nepopulární 4.místo. Na 9. místě skončil Jan Kuf. Zvítězil Ir Arthur Lanigan-o Keeffe.
Mezi ženami zvítězila Litevka Laura Asadauskaite.
V mužské štafetě se Martin Bilko a Jakub Hrudka umístili na 6.místě a na 8.místě ve smíšené štafetě dvojice Ondřej Svěchota, Eliška Přibylová

Největšího úspěchu ale dosáhl tým pětibojařů, kteří ve složení Svoboda, Polívka, Kuf získali bronzovou medaili.