Srpen 2015

DIY // Back To School // Inspiration // NEW UPGRADE 31.8.!

29. srpna 2015 v 7:33 | Helča |  DIY
Dnes to nebude ani tak DIY, ale spíše inspirace na sešity do školy. Však to znáte, touhle dobou je toho všude plno. Inspirace proto, že všechno se dá jednoduše pochopit už z fotky, však pochopíte když uvidíte :)
V pondělí se chystám ještě článek upgradovat, jelikož do konce týdne je u nás rodina s malou holčičkou a nemohu dělat nějaké složitější tutorialy s barvami apod. a proto se budu na výrobu chystat až později. + i moje sestra si něco přichystala, takže jestli bude souhlasit, přdidám později i její tvorbu (něco jako "osobnosti", akorát s postavami ze seriálu).


Rychlostní kanoistika, moderní pětiboj

27. srpna 2015 v 7:56 | Helča |  Novinky ze světa sportu
Jelikož ještě neskončila ani jedna z velkých akcí o kterých chci psát (MS v atletice !MIMOCHODEM!!! ZUZANA HEJNOVÁ PRÁVĚ VYHRÁLA BĚH NA 400M PŘEKÁŽEK!!! a Vuelta - to budou zvlášť články), řeknu Vám o úspěších Čechů na..

MS v rychlostní kanoistice - Milán

Tam dosáhla naše výprava na 3 medaile - Martin Fuksa si vedl nejlépe a dovezl stříbro z C1 na 1000m, kde zaostal jen těsně za Němcem Brendelem a stal se i mistrem světa v kategorii C1 na neolympijské trati 500m. Na stříbro dosáhl i Josef Dostál, který byl naopak rád, jelikož tak jak byl Fuksa těsně za Brendelem, tak byl v kategorii K1 na 1000m těsně za Dostálem 3. Portugalec Piment. A aby měla naše výprava kompletní sbírku medailí, bronz získal čtyřkajak ve složení: Havel, Trefil, Dostál, Štěrba na trati K4 1000m. Kromě meadilistů si vedla dobře také například dvojice Špicar, Zavřel, kteří v kategorii K2, závodě na 1000m skončili 4 ve finále B, ve stejné kategorii v závodě na 200m finišovali na 5. místě finále B Šváb a Slepica, ve finále C kategorie C1 na 200m vybojoval 5.místo Palma. Další výsledky:
C2, 500m, ženy - finále B - Ježová, Součková 2.místo
K1, 200m, muži - finále - Šváb 8.místo
K1, 500m, muži- finále B - Šlouf 1.místo
C2, 1000m, muži - finále - Radoň, Dvořák 8.místo
C4, 1000m, muži - finále - Janda, Macháček, Ruso, Miškovský 5.místo
K1, 5000m, muži - finále - Trefil 14.místo
C1, 5000m, muži - finále - Ruso 7.místo
C1, 200m, ženy - finále - Ježová 8.místo
K1, 5000m, ženy - finále - Kožíšková 9. místo

ME v moderním pětiboji - Bath


V soutěži mužů skončil nejlépe David Svoboda, který získal nepopulární 4.místo. Na 9. místě skončil Jan Kuf. Zvítězil Ir Arthur Lanigan-o Keeffe.
Mezi ženami zvítězila Litevka Laura Asadauskaite.
V mužské štafetě se Martin Bilko a Jakub Hrudka umístili na 6.místě a na 8.místě ve smíšené štafetě dvojice Ondřej Svěchota, Eliška Přibylová

Největšího úspěchu ale dosáhl tým pětibojařů, kteří ve složení Svoboda, Polívka, Kuf získali bronzovou medaili.

002 | TRNKOBRANÍ 2015

26. srpna 2015 v 9:00 | Michaela Koželuhová
Ahoj. V neděli jsem dorazila domů s dvoudenního festivalu. V pátek v odpoledních hodinách jsme s kamarádkou vyjeli autobusem a dojeli do Vizovic, kde na nás čekali kamarádi. Šly jsme si pro vstupenky, které jsme měli zdarma a dokonce i VIP, protože kamarádka chodí se synem jednoho z kapely co tam měli vystoupení ,takže jsem ušeřila.

První jsme šly do kempu. Naivně jsme si mysleli ,že umíme rozdělat stan ,ale naštěstí už při pohledu na nás byli kamarádi tak hodní,že nám ho postavili oni. (určitě si to nečtou,ale i tak děkuju) Večer jsme strávily popíjením alkoholu, tančením na ruzné kapely a jídlem. První noc, děkuju že žiju. Kdo jen muže být tak inteligentní a nevezme si karimatku? ano my. Teda spát na lehko a ještě v pokaženém spacáku mužeme jenom my,ale přežily jsme to i když jsem mysleli,že opravdu umrzneme.

Druhý den jsme spali skoro do oběda a tedy nebylo divu,že hned jako první jdeme jíst. Na snidani jsem měla šopský salát za 60kč a byl opravdu dobrý i když byl kupovaný a předražený,protože stejný kupuju v obchode za 30kč. Později jsem si dala kebab v tortile to opravdu miluju a mohla bych to jíst stále. Potom jsem společně celá naše parta šly na kolotoče a divím se že jsem nepustila všechno to jídlo dolů. Modřinu na stehně mám ještě ted, není se čemu divim být hlavou dolu a vyset na stehně není jen tak nějaká sranda,ale stálo to za to.

Poznala jsem skvělé lidi a zažila spoustu nových zažítku. Oblíbila jsem si to tam a příští rok tam jedu zase a těm kteří hledají pohodový festival ze vším všudy doporučuji. A ted pár fotek ,které jsme tak nějak zachytili,je jich málo,ale na focení nebyl opravdu čas.

(Já jsem ta v levo dole s těmi ružovými světelnými boty)

DIY // Razítka

21. srpna 2015 v 6:00 | Helča |  DIY
Ahoj!

Původně jsem chtěla udělat jiné DIY, k tomu byla ale zapotřebí razítka a jelikož žádné nemám tak bych si je vyrobila sama, a tak jsem si řekla, že nejprve udělám návod na ně a na původně zamýšlenou věc se vrhnu někdy jindy... tak jdeme na to!

Jsou to dva typy razítek, na první budeme potřebovat gumu, propisku (promiňte, zapomněla jsem na rydlo) a nůž na koberce. Na druhý bramboru a nůž.Postupy najdete v celém článku.

001 | FOOD | PIZZA S LISTOVÉHO TĚSTA

19. srpna 2015 v 10:00 | Michaela Koželuhová |  Food Inspiration
Ahoj.

Popravdě miluju Pizzu. Ráda zkouším více možností a tak mě napadlo,proč nevyzkoušel pizzu s listového těsta,přece vždy dělam pizza šneky a chutná to dobře. Když jsem šla do místní sámošky, zrovna jsem ho uviděla a náhodou taky ve slevě,tak mě hned trklo. ( stejně by jsi měla udělat nějaký recept nebo tak něco tak proč ne) Navíc u mě spaly dvě kamarádky a tak jsem vyhodnotila,že by to byla dobrá večeře. (a taky že jsme všichni byli spokojeni a jsme plně napapani a to doslova)

Pizza je velmi jednoduchá a zvládne to opravdu každý. Je to jiný druh než jsou v restaruracích a taky jak jsme zvyklí na těsto. Řekla bych ,že těsto není tuhé a těžké takže ideální na lehkou svačinu nebo přijemný oběd. Navíc příprava samotná nezabere vůbec čas.

Máte rádi Pizzu? Jak často jste schopni jíst Pizzu a jaká je vaše oblíbená ?VIDEO | Šlehačková Challenge

18. srpna 2015 v 10:00 | Michaela Koželuhová
Ahoj.

Společný blog bez společného videa by snad ani nešlo no ne? Protože nás baví dělat bláznivé a zabavné videa i když u šlehačkové challenge jsme nečekali,že to bude až tak zabavný, tak se s toho nakonec stalo jedno z nejzabavnějších videí. Některé momenty vás jednoznačně zvednou ze žídlí.

Není to jako dalších 1000 videií tohoto typu,které na youtube mužete vidět, pojali jsme to trochu jinak. Navíc rozteklá šlehačka dělá své. Takže místo plánovaných minimálně 8 otázek jsme byli rády ,že jsme stihly vůbec ty 4.

Šlehačka mi sice chutná a je opravdu výborná takhle na dortě nebo k ovoci,ale na obličeji není dvakrát příjemná. Ke konci jsem sestříhala kratší Vlog, který je spíše pro pobavení než-li brát vážně.

Máte rádi šlehačku? Zkoušeli jste Šlehačkovou challenge?


SPORT // 33./34. týden

17. srpna 2015 v 22:28 | Helča |  Novinky ze světa sportu
Vítejte u mého prvního sportovního zpravodaje. Zde Vám shrnu co se událo minulý týden a na co se můžete těšit v následujících sedmi dnech.


Hokej


Memoriál Ivana Hlinky (pro hráče do 18 let) v Břeclavi a Bratislavě ovládlo mužstvo z Kanady, Češi skončili šestí, Slováci osmí. Nejlepším brankářem byl Rus Vladislav Sukhachev z klubu Traktor Chelyabinsk s úspěšností zásahů 96,43%. Mezi hráči v poli byl nejlepší 16-ti letý, ne příliš vysoký Kailer Yamamoto, normálně hrající za Spokane Chiefs ve WHL, který dal ve čtyřech zápasech 4 góly a na 3 přihrál. Z Čechů byl dle statistik lepším brankářem Adam Brízgala, a nejvíce kanadských bodů nasbíral Marek Zachar, u Slováků to byli v pořadí brankář, hráč, Jan Kožiak a Martin Bodák.

Florbal

Soutěž funguje tak, že týmy jsou rozděleny do základních skupin po čtyřech nebo pěti týmech. Do play off postupují po základní skupině všechny týmy. Pořadí po základní skupině rozhoduje o soupeři v play off, které pokračuje vyřazovacím způsobem.
A tohle jsou vítězové jednotlivých kategorií:
Junioři (rok narození 1996 a mladší) - Technology Florbal MB (CZE)
Muži Elita (vybraná družstva z elitních evropských souzětí) - Pixbo Wallenstam IBK (SWE)
Muži Open - Tatran Střešovice (CZE)
Muži Pro (týmy z nejvyšších tří úrovní soutěží ČR, Finska, Švédska a Švýcarska a družstva z elitních soutěží ostatních zemí) - Sokol Pardubice (CZE)
Ženy Elita - SB Pro (FIN)
Ženy Open - Hagfors IF Ungdom (SWE)

Cyklistika

1. etapa - Týmová časovka v Uničově (20,4 km), 1. Etixx - Quick Step, 2. Bora - Argon 18 (+ 10.3) , 3. CCC (+ 22,4)
2. etapa - Olomouc - Uničov (178 km), 1. Fernando Gaviria (EQS, 4:31:42), 2. Paweł Franczak (AJT), 3. Daniel Schorn (BOA)
3. etapa - Mohelnice - Štenberk (199 km), 1. Leopold König (Team ČR, 4:55:47), 2. Karel Hník (Team ČR, +31, 3), 3. Jan Bárta (BOA)
4. etapa - Olomouc - Dolany (144,9 km), 1. Zdeněk Štybar (EQS, 3:30:07), 2. Gregor Mühlberger (BOA), 3. Stefan Schumacher (CCC)

KONEČNÉ POŘADÍ:
1. Vakoč 13:22:00
2. Bárta +5
3. Štybar +30, 4
-----------------------------------------
Tento závod po zemích Beneluxu vyhrál (stejně jako vloni) Belgičan Tim Wellens (LTS) o 59 vteřin před krajanem Gregem Van Avermaetem (BMC), 3. byl Nizozemec Wilco Kelderman (TLJ) s odstupem minuty 17. Bodovačku vyhrál Němec André Greipel (LTS)

V celém článku se dozvíte, na co se těšit v tomto týdnu!

DIY // Kraťasy

14. srpna 2015 v 14:24 | Helča |  DIY
Ahojte,

Dnes Vám přináším inspiraci, jak si vyrobit kraťasy z dlouhých riflí. Koupila jsem si totiž několik triček, které by se hodily ke kraťasům s vyšším pasem, ty sem ale nikde nemohla sehnat, znáte to, nepadnoucí velikost, příliš vysoká cena... vzpomněla jsem si ale, že ve skříni mám takové troje rifle, ale nosím jenom jedny a to párkrát do roka, protože mi nesedí jejich zvonový střih a proto jsem se rozhodla si je upravit.
Jak tedy na to?

Budeme potřebovat:
(to nikdo nečeká) rifle, kvalitní nůžky (žádná pižlátka!) tužku/křídu, pravítko a pak libovolné věci jako např. jehla, nit, barvy na textil, houbička, samolepky, třpytky, cokoliv na ozdobu nebo oblíbené kraťase pro inspiraci


Tak jdeme na to!


1. Vemte své oblíbené kraťasy, které vám délkou sedí, přiměřte je k riflím a okopírujte tužkou (křídou) jejich linii. Pokud žádné takové kraťasy nemáte, rifle si oblečte a čáru nakreslete podle vašich představ, pokud máte dobrý odhad, můžete zkusit délku odhadnout.

2. Nohavici podle čáry odstřihněte

pokračování v celém článku


Úvodník || Něco o mně

12. srpna 2015 v 9:52 | Helča
Zdravím všechny :) Vítám Vás na našem blogu, o tom co se tu asi tak bude dít jste se nejspíš dočetli v záhlaví, takže teď je na čase se trochu představit.

Někteří už mě asi budete znát, jelikož jsem po dobu asi 5 let vedla svůj vlastní blog, ale postup času jsem začala ztrácet čas, chuť i nápady, teď se mi ovšem vrátila "psací nálada" (kupodivu jsem i začala psát příběh - to se u mě nestává) a tak jsme se s Míšou rozhodly, že do toho půjdeme spolu! A není to poprvé, jednou už jsme společný blog měly, pak ještě jeden - ten i s mojí sestrou, ale oba už jsou dávno neaktivní a když jsme se na ně nedávno po dlouhé době vracely, doprovázely to časté výbuchy smíchu nad našimi fotkami a články, které naprosto postrádaly smysl (ano, články typu "Jdu ven"). Tak snad to teď bude lepší.

Jmenuji se Helena, mám 15 let a jsem ze Zlínského kraje. Kromě blogu a psaní patří mezi mé záliby veškerá sportovní dění (OK, všechna ne, fotbal nesnáším - pardon - ráda ho hraju ale dívat se na to je nuda), nejvíc ze všeho ale miluju hokej, další mou velkou zálibou je turistika, kde se v okolních i vzdálených, horských i kopcovitých oblastech ráda chopím kamery nebo foťáku a vše pečlivě zdokumetuju, hraju divadlo, ráda cestuju (chtěla bych navštívit hlavně Kanadu, Norsko (tu Skandinávii nějak tak všeobecně), Skotsko) s tím se pojí taky to, že se ráda učím jazyky. Hodně času trávím taky s kamarády venku a večery se sestrou u oblíbených seriálů (Doctor Who, Torchwood). Nově jsem si obíbila také postcrosisng.

Jaká jsem? Popravdě, tohle nerada píšu, říkám... neumím sama sebe popsat, bojím se, že to co si já myslím si nemyslí ostatní, chtěla jsem to nechat na Míši, ale ta prej taky neví. Tak jsem napsala bývalé spolužačce a toto z ní vylezlo:
Chytrá, občas vtipná (to je milé), upřímná (to mohu potvrdit), přátelská, někdy otravná. Zapomněla napsat "maniak do hokeje"

Děsně mě znervózňuje, že Míša vedle toho má snad tři stránky a já tak málo. Co už, vyšla jsem ze cviku.

Nikdy mi nevadilo, že mě nikdo nefotil...teď zjišťuju že to byla asi chyba - nemám sem co dát.
Už sebe (a Vás taky) nebudu trápit věcmi o mně :) Mějte se krásně a bude se těšit v pátek u mého prvního "DIY".

001 | PŘEDSTAVENÍ

12. srpna 2015 v 9:35 | Michaela Koželuhová
Ahoj.


Vítejte na blogů,který patří dvou zbloudělím duším,které před pár lety objevily doménu blog.cz. Nadpis asi napověděl, o čem bude tenhle článek. Začnu asi tím nejzákladnějším. Jmenuji se Michaela a je mi 17 let. Jsem ze Zlínského kraje. Na blogu nejsem až takový nováček ,před pár lety jsem vlastnila blog ,pár z vás ,kteří mě už předtím četli, budou možná rádi ,někteří překvapeni,že jsem se rozhodla vrátit. Pravdou je,že blog je součást mého života i když, jsem na pár roků na blog zcela zapomněla, vždy jsem měla chut začít znova. Nechtěla jsem avšak se pustit do blogu sama za 1) bála jsem se že, mi to nevydrží a nebudu mít důvod pokračovat (bojim se i tak) a za 2) blog nebude mít pravidelné články a nebudu mít o čem psát. Druhé možnosti jsem se teda oddálila, společně s helčou máme rozdělené dny i rubliky ,tedy pravidelně budete mít co číst.

Moje povaha, to jsou dvě možnosti jak to napsat, bud se přikrášlím nebo napíšu krutou pravdu. Jsem náladová, přátelská, nikdy nezavřu pusu i když na druhou stranu jsem stydlivá (většinou na začátku ,když druhého neznám, tak se stydím). Často si dělám srandu sama ze sebe. Ráda se směji a někdy dojetím až brečím, jsem citlivka.

Už od mala miluju hokej, dále ráda vařím a tvořím vlastní recepty, taky ráda fotím, nejraději fotím lidi a makro. (Často o mě říkají ostatní,že se na všechny věci dívám moc v detailu a nedokážu se na okolonosti v mém životě povnést).
Když jsem byla malá, žila jsem u táty a tedy můj styl oblíkaní byl jednoduchý, kalhoty ,tričko a kšiltovka. Není tomu tak dodnes, protože miluju lehkou eleganci s nadechem sportu. Jednodušeji, ráda se oblíknu do sukní a šatu ,ale na druhou stranu miluju když si dám kalhoty k tomu nějaké sáčko a tenisky.